سنت رفتن به عیادت بیماران یکی از سنت هایی است که از گذشته تا به امروز وجود داشته است.
بسیاری از افراد تا اسم عیادت از بیمار به گوششان میخورد به یاد آب میوه و کمپوت می افتند. اما باید بگوییم برای بیماری که در بیمارستان است و یا مدت زمان زیادی در آن جا بوده ، بهترین انتخاب گل است . زیرا گل ها نه تنها باعث شادی و نشاط افراد می شوند ؛ بلکه می توانند یک روز کسل کننده و دلهوره آور را قشنگ تر جلوه دهند. گلها در مقایسه با سایر هدایا ، بیماران را برای مدت طولانی تری شاد می کنند. در ادامه با معرفی گل و بررسی ویژگی های گل ها مختلف میتوانید بهترین گل برای عیادت از مریض خود را پیدا کنید.

گل برای عیادت بیمار

چرا برای عیادت بیمار گل میبریم ؟

به هر علتی که عزیزان ما راهی بیمارستان شده باشند ما برای عیادت آنها به بیمارستان و یا بعد از ترخیص به منزلشان می رویم. مثلا خانمی که به تازگی نوزادی به دنیا آورده است ، افرادی که تصادف داشته اند ، افرادی که از بیماری خاصی رنج می برند و … وقتی ما برای این افراد که در بیمارستان بستری هستند گل می بریم نشان دهنده ی احساسات مملو از عشق و مراقبت ما نسبت به آن شخص هست.راجب بو و رنگ گل بگی بهتره!

اما در این مورد باید به واسطه‌ شرایط خاص بیمار، انتخاب‌های خود را محدودتر کنید؛ و بدانید چه گل هایی برای بیمار مناسب می باشد. بنابراین اگر به دنبال بهترین گل برای عیادت بیمار هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

دلیل گل بردن برای عیادت

ویژگی های بهترین گل برای عیادت بیمار

این سوال بسیار کلی و جامع هست و ما برای انتخاب بهترین گل برای عیادت بیمار باید فاکتور های مختلفی از قبیل طول عمر گل، رنگ، مدل، بو، سایز، بیماری فرد و حتی سن فرد را مورد توجه قرار بدهیم.

ویژگی های گل عیادت

طول عمر گل

نگهداری از گل‌ها و حفظ آنها برای مدت طولانی‌تر شاید برای بیمار یا اطرافیان او کار دشواری باشد. اگر می‌خواهید گل‌هایی که به بیمار هدیه می دهید بتواند برای مدت طولانی‌تری تازه بماند بهتر است گل‌هایی را انتخاب کنید که عمر بالاتری دارند. گل‌هایی مانند گل داوودی، ارکیده، آلسترومریا و میخک گزینه‌هایی خوبی برای هدیه دادن به بیمار هستند.

طول عمر گل برای عیادت

سایز گل

اندازه گلهای خود را به حداقل برسانید .اگرچه ممکن است فکر کنید یک گل عظیم برای روحیه بخشیدن به عزیزتان موثر تر خواهد بود .اما در اصل سایز گل بزرگ وسیله ای دست و پاگیر در بین وسایل مورد نیاز بیمار است.

اگر گلی که تهیه می کنید بزرگ و دست و پا گیر باشد یا نیاز به گلدان و آب داشته باشد، باری را بر دوش همراه بیمار یا پرسنل نظافت بیمارستان اضافه کرده اید.

بهتر است از سبدهای گل کوچک و ترجیحا ایستاده کمک بگیرید. سبد گل نیاز به مراقبت ندارد و هرچه فضایی که اشغال می کند کوچکتر باشد، نگهداری آن ساده‌تر می شود.

سایز گل برای عیادت

رنگ گل

در رابطه با رنگهای مناسب برای گلها باید بگوییم که سعی کنید رنگ های شاد را انتخاب کنید.
اگر کسی به علت یک بیماری جدی تحت درمان است ، ممکن است نگران این باشید که رنگ مناسب برای گل عیادت چیست با این حال ، نگران این موضوع نباشید. گل می تواند یادآوری محسوسی از فکر ، عشق و مراقبت شما باشد .بنابراین هر چقدر رنگارنگ و شاد باشد انرژی بیشتری به بیمار منتقل می کند.

اگر به دنبال ایجاد هیجان و انرژی در بیمار هستید پیشنهاد می دهیم که از گل هایی برای عیادت استفاده کنید که رنگ های گرم و شاد دارند. گل هایی با رنگ های گرم و شاد همچون نارنجی، قرمز، ارغوانی، زرد و… به خوبی می توانند شور، نشاط و هیجان را به فرد بیمار القا کنند .گل هایی که رنگ های شاد و پر انرژی دارند بسیار روحیه بخش اند و انرژی مثبت فراوانی را برای بیمار به ارمغان می آورند.

اگر به دنبال ایجاد آرامش در بیمار هستید پیشنهاد می دهیم از گل هایی برای عیادت او استفاده کنید که رنگ های ملایم و آرامش بخش دارند. گل هایی با رنگ های سفید، گلبهی، صورتی که سرشار از احساسات ملایم، لطافت و آرامش اند. رنگهای ملایم باعث ایجاد حس امنیت و ارامش در بیماران می شود.

اگر مایلید که به بیمار احساس سرزندگی و طراوت را منتقل کنید می توانید از گل هایی سبز و سفید استفاده کنید. رنگ سبز سرشار از حس خرمی، سرسبزی، تندرستی و سلامتی است که یکی از بهترین انتخاب ها برای عیادت بیماران محسوب میشود .

رنگ گل عیادت

گل برای بیماری های گوناگون

ما در مجله گلپینو قصد داریم انواع گل های مناسب برای عیادت از بیمار رو به شما معرفی کنیم.

به صورت کلی به جز گلهایی که دارای ممنوعیت هستند و در بخش پایانی توضیح داده می شوند از بقیه گلهای فصل میتوان برای عیادت مریض استفاده کرد . اما با توجه به خواص و مفهوم گلها می توان در انواع بیماری ها از یک سری گلها به طور مشخص تر استفاده کرد.

گل عیادت برای زایمان نوزاد :

آنمون : مهم ترین پیام آنمون،‌ شکوفایی و پیش بینی مثبت برای آینده است چون این گل در هنگام شب بسته و صبح دوباره باز می شود. پس برای کسی که در شرف ازدواج است یا به تازگی دارای فرزندی شده است، این گل انتخاب خوبی است.

گل برای عیادت مریض

گل شیپوری برای عیادت

شیپوری سفید : خانم هایی که به تازگی فرزند خود را به دنیا آورده اند می توانند برای آرامش این گل زیبا را داشته باشند.این گل نماد مراقبت و نگهداری می باشد.

دسته گل عیادت بیمار

گل آنتریوم: علاوه بر زیبایی این گل پرچم اش درون گلبرگ هایش است به همین سبب باعث حساسیت نمی شود و برای افرادی که مشکلات تنفسی ریوی و قلبی دارند بسیار مناسب است.این گل بسیار براق و لوکس می باشد همچنین دارای تنوع رنگی زیادی می باشد.

گل برای عیادت بیمار

با مچله گلپینو گل قاشقی را بهتر بشناسید

گل عیادت برای بیماری های روحی روانی:

گل مبخک صد پر: این گل بسیار زیبا و جذاب می باشد و می تواند به طور زیادی روحیه ی بیمار را تازه کند. گل میخک به خاطر ظاهر جذابش اکثرا در سبدها و باکس های گل استفاده می شود.

گل داوودی : این گل را می توان برای مریضی های روحی هدیه داد. زیرا خواص آرام بخش دارد و می تواند روحیه ی بیمار را بسیار بهتر کند.این گل بسیار تنوع رنگی دارد و همچنین بسیار گل مقرون به صرفه ای می باشد.

گل داوودی برای عیادت

گل عیادت برای بیماری صعب العلاج:

اینگونه بیماران علاوه بر حساس بودن شرایط بدنی از لحاظ روحی و روانی نیز بسیار حساس هستند. علاوه بر گلهای ذکر شده ( داوودی میخک صد پر و آنتریوم ) برای بیماری های قلبی و ریوی و همچنین بیماری های روحی میتوان از گلهای زیر به عنوان بهترین انتخاب در کنار این گلها نیز استفاده کرد.

گل رز :

ضد افسردگی، آرامش بخش عضلات، درمان استرس، آرام کننده درد و … از مهم ترین خواص این گل می باشد.تمام این خواص می تواند برای اینگونه بیماران بسیار ضروری باشد و به میزان زیادی به آن ها احتیاج داشته باشند.

گل ژربرا :

این گل نماد شادی، پاکی و مثبت نگری است. می توانید از این گل برای نشان دادن وفاداری تان به شخص مقابل استفاده کنید یا آن را به کسی هدیه کنید که در حال شروع تغییر بزرگی در زندگی اش است مانند پشت سر گذاشتن بیماری سرطان. رنگ صورتی این گل هم که نماد تحسین است می تواند برای یک بیمار در حال مقابله با سرطان مناسب باشد.

 

گل ژربرا برای عیادت بیمار

گل عیادت برای بیمار کودک

در ابتدا دقت کنید که گل های طبیعی یکی از بهترین انتخاب ها برای عیادت کودکان بیمار هستند و از نوع مصنوعی آن خودداری کنید. گل ها به خوبی می توانند احساس مثبت اندیشی، تغییر روحیه و شادی را به کودک بیمار القا کنند.

رنگ گل هایی که انتخاب می کنید تاثیر به سزایی در روحیه کودک بیمار دارد.حتما سعی کنید از رنگ های تند و گرم مانند قرمز و نارنجی و بنفش تیره برای این کودکان استفاده کنید همچنین میتوانید از گلهای زیر نیز برای این بیماران استفاده کنید.

ارکیده زرد و نارنجی :

ارکیده‌ها، گلهای بسیار خاص و جذاب هستند. بزرگترین مزیت این گل آن طول عمر بالای آنها در مقایسه با سایر گل‌ها است. این گل می‌تواند هدیه‌ای بی نظیر برای کودکان باشد. اما باید بدانید که رنگ‌های مختلف آن، مفاهیم مختلفی را بیان می‌کنند. یک ارکیده زرد رنگ، لذت و شروعی تازه را تداعی می‌کند؛ به همین دلیل برای کودکان مناسب‌تر است.

همچنین می‌توانید برای هر عزیزی که دوستش دارید من جمله کودکان بیمار نزدیک به شما، ارکیده نارنجی را انتخاب کنید. نارنجی یعنی به او افتخار می‌کنید. این رنگ برای بسیار لذتبخش می باشد.

گل آنتریوم زرد برای عیادت

انتخاب گل

در این قسمت با توجه به مطالب گفته شده در بالا گلهای مناسب برای عیادت و مفهوم هر کدام از آنها را بیان می کنیم تا بتوانبد در انتها مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. توجه داشته باشید که اگر شما با فرد بیمار صمیمیت زیادی داشته و از سلیقه اش مطلع می باشید می توانید از گلهای مورد علاقه اش حتی اگر منعی خاصی نداشته باشد‌‌‌‍؛ استفاده نمایید.

گل رز

شاید بتوان گفت که بهترین گل برای عیادت بیمار، گل رز می باشد.این گل طرفداران بسیار زیادی دارد و کمتر کسی را دیده اید که گل رز را دوست نداشته باشد.
این گل دارای رنگ ها و سایز های مختلفی است که می توانید با توجه به سلیقه ی بیمار و یا خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. به طور مثال گل رز سرخ نشانه ی عشق، گل رز سفید نشانه ی صلح و پاکی، گل رز زرد نماد عشق به تکامل رسیده می باشد.
گل رز بهترین گل برای عیادت بیمار است به این جهت که علاوه بر زیبایی دارای خواص درمانی مختلفی است.

گل رز برای عیادت بیمار

گل آلسترومریا سفید

گل آلسترومریا یکی از زیباترین گل های طبیعی به شمار می رود که می توانید آن را برای عیادت بیمار خریداری کنید. این گل دارای نمونه های مختلفی با رنگ های متنوع می باشد.
به طور کلی گل آلسترومریا نشانه ای از دوستی و خوشبختی می باشد. اما رنگ های مختلف آن نیز نماد مخصوص به خود را دارند.
رنگ قرمز این گل نماد عشق ورزی و دوستی ، رنگ زرد و سفید آن نماد ابراز نگرانی برای افراد، رنگ نارنجی آن نیز نشانه ی اهمیت و سخت کوشی می باشد.
در نتیجه یکی از بهترین گلها برای عیادت بیمار می تواند گل آلسترومریا باشد.

گل آلسترومریا برای عیادت

گل شیپوری سفید

گل شیپوری سفیدهم بهترین گل برای عیادت بیمار به شمار می رود. زیرا این گل زیبایی بسیار دل انگیزی دارد.علاوه بر آن، سفید بودن آن نیز حس آرامش را به افراد می بخشد.
خانم هایی که به تازگی فرزند خود را به دنیا آورده اند می توانند برای آرامش داشتن این گل زیبا را داشته باشند. این گل نماد مراقبت و نگهداری می باشد.

گل ماگنولیا

گل ماگنولیا نیز در لیست بهترین گل برای عیادت بیمار قرار می گیرد.این گل بسیار زیبا و ظاهری بسیار خاص دارد.
گل ماگنولیا رنگ های مختلفی دارد که هر کدام از آن ها نشان و نماد خاصی دارد؛ به طور مثال گل ماگنولیا صورتی نماد اقبال و جوانی، سفید نماد کمال و پاکی و رنگ بنفش نیز نشانه ی سلامتی و بهترین آرزو ها می باشد.در نتیجه گل ماگنولیا بهترین گل برای عیادت بیمار می باشد.

گل برای عیادت مریض

گل داوودی

بهترین گل برای عیادت بیمار می تواند گل داوودی نیز باشد. زیرا این گل بسیار زیبا است و نشانه ی زندگی طولانی ، شادی و … می باشد. همچنین دارای ظاهری جذاب با تنوع رنگی بالا می باشد.

بهترین گل برای عیادت بیمار

گل میخک ۱۰۰پَر

از دیگر گل های مناسب برای هدیه دادن به بیمار گل میخک صد پر می باشد..
گل میخک صد پر که در بازار وجود دارد بیشتر به رنگ بنفش است که بهترین رنگ برای گل می باشد.
البته رنگ های دیگری از این گل نیز در بازار وجود دارد اما رایج ترین آن بنفش می باشد.

گل میخک برای عیادت بیمار

گلهایی که نباید برای عیادت بیمار برد

دقت بفرمایید که یک سری نکات وجود دارند که باید برای خرید گل عیادت به کاربرد، من جمله نکاتی که در مورد ممنوعیت این گلها هستند. در این قسمت به چند مورد ازین نکات مانند سایز ، بررسی گل و جایگاهی که گل در آن قرار می گیرد، اشاره کرده و به شما اطلاعاتی در مورد نبایدهای این خرید می دهیم.

از سبد و دسته گل در پایه های سفالی و شیشه ای بپرهیزید

اگر بیمار شما در بیمارستان بستری است به هیچ عنوان از سبدگل و یا دسته گل هایی که در پایه های سفالی و شیشه ای تزیین شده اند یا تنگ های شیشه ای که در آنها آب وجود دارد، استفاده نکنید. گل هایی که در گلدانهای این چنینی هستند احتمال شکستگی ظرفشان وجود دارد که در اینصورت هم بیمار و هم پرسنل بیمارستان را اذیت خواهد کرد.

از سبد گل های بزرگ و پر گل بپرهیزید

به هیچ عنوان از سبد گل هایی که تعداد زیادی گل در آن ها به کار رفته و پر از شاخ و برگ اند استفاده نکنید . جا به جایی این نوع از سبدگل ها در فضای بیمارستان دشوار است . همچنین تزیینات زیاد آن ها موجب دست و پاگیر شدن و اشغال کردن فضای زیادی در محیط بیمارستان می شود. همچنین شاخ و برگ اضافی سبدگل ممکن است در زمان جا به جایی به بیماران صدمه وارد کند.

سبد گل برای عیادت بیمار

گیاه ها و گل ها را با دقت بررسی کنید

اگر بیمار شما در منزل بستری شده است و از گل های آپارتمانی که ماندگاری بیشتری نسبت به گل های تزیین شده دارند هدیه می برید ، حتما دقت کنید که گیاه آفت و حشره خاصی نداشته باشد، وجود حشره و آفت در گلدان ممکن است مشکلات جدی برای بیمار ایجاد کند.

از گل های معطر بپرهیزید

از گل های معطر و حساسیت زا مانند گل سوسن و لیلیوم که دارای گرده های بیرونی است به هیچ وجه استفاده نکنید. گل هایی که ظاهری ساده، گلبرگ های درشت تر، تعداد گلبرگ کمتر، گلبرگ های بدون پرچم دارند از گل های مناسب عیادت بیمار هستند.

دسته گل های معطر

گل افتابگردان نبرید

همچنین گل آفتاب گردان جزو گلهای کسل کننده ای است که معمولا برای عیادت توصیه نمی شود. همچنین مواردی حساسیت نسبت به این گل گزارش شده است که این می تواند ریسکی برای خرید این گل به عنوان گل عیادت باشد.

گل آفتابگردان برای عیادت

گل مخصوص بیمارستان را بهتر است از کجا خریداری کنیم؟

یکی از بهترین گزینه ها برای خرید گل عیادت بیمار، خرید گل از فروشگاه های اینترنتی.معتبر مانند سایت گلپینو می باشد. در خرید اینترنتی گل عیادت بیمار شما می توانید.بهترین گل را با توجه به هر نوع بودجه به راحتی خریداری نمایید.

جمع بندی :

به طور کلی اگر بیمار شما در بخش های اورژانسی و مراقبت ویژه بستری هست از بردن گل برای عیادت اجتناب بفرمایید و تا زمان منتقل شدن بیمار به بخش صبر پیشه کنید .پس از آمدن بیمارتان به بخش شما میتوانید با یک سبد و یا دسته گل متوسط مملو از گلهایی با رنگ ملایم و در عین حال رنگارنگ به عیادت بیمارتان بروید.

بهترین گلها برای عیادت آلسترومریا سفید به همراه رز و داوودی و آنتریوم می باشد که از نظر هزینه هم این گلها قیمتی معقول دارند.

امیدوارم با مطالب گفته شده در این مقاله بتوانید بهترین انتخاب جهت خرید گل برای عیادت بیمار را داشته باشید .