گل برای عید نوروز

آغاز فصل بهار و رویش گل و گیاهان نوید بخش عید نوروز و ایام شاد برای ایرانیان است . عید نوروز برای ما فارسی زبانان به خصوص ایرانیان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.بنابراین سعی می کنیم با تهیه ی گل برای عید نوروز و حتی کاشت گل و گیاهان.مختلف نشاط و زیبایی بهار را به خانه هایمان بیاوریم. بهترین گل برای عید نوروز مخصوصا سفره هفت سین، گل های سنبل و لاله هستند؛ اما می توان با گل های دیگر نیز به استقبال بهار رفت.

گل برای عید نوروز

با مجله گلپینو همراه باشید تا شما را با انواع گل های بهاری آشنا نماییم و به سوالات زیر پاسخ دهیم.

* بهترین گل برای نگهداری در منزل در ایام نوروز چیست؟

* نحوه نگهداری از گل های بهاری چگونه است؟

* برای رشد کامل گل های بهاری تا نوروز از چند مدت قبل باید اقدام نماییم؟

* بهتر است گل های نوروزی را از کجا تهیه کنیم؟

گل های مخصوص عید نوروز

گل بنفشه آفریقایی

از زیبا ترین و دل نشین ترین گل های عید نوروز، گل بنفشه آفریقایی است.که دارای گل های رنگارنگی به رنگ های بنفش، صورتی و سفید می باشد. از ویژگی های این گیاه می توان به آپارتمانی بودن آن اشاره کرد. برای نگهداری از این گل باید به این نکته دقت کنید.که قبل از آبیاری حتما خاک آن را بررسی نمایید.و در صورت خشک بودن آن را آبیاری کنید.زیرا خیس بودن دائم خاک آن سبب پوسیدگی ریشه این گیاه خواهد شد. نکته ی دیگری که حائز اهمیت می باشد این است.که هنگام آبیاری به هیچ عنوان آب را بر روی برگ های آن نپاشید؛ بنابراین بهترین و صحیح ترین روش برای آبیاری بنفشه آفریقایی.پر کردن زیر گلدانی گیاه از آب و قرار دادن گلدان داخل آن است. برای رشد و گل دهی این گل بهتر است.آن را در معرض نور خورشید اما نه کاملا مستقیم قرار دهید.و در صورت کاهش گل دهی از کود های مخصوص استفاده نمایید.

رنج قیمتی بنفشه آفریقایی: از 75هزارتومان تا 150هزارتومان

گل های عید نوروز

یکی از گیاهان آپارتمانی دیگر به عنوان گل برای عید نوروز، حسن یوسف است که دارای اشکال و رنگ های مختلفی می باشد. نحوه نگهداری از حسن یوسف به این صورت است.که بهتر است تا هنگامی که گیاه تشنه نشده است.آن را آبیاری نمایید و در محیطی با دمای 25 تا 30 درجه سانتی گراد و در معرض نور خورشید قرار دهید.تا رنگ آن روز به روز زیبا تر شود.

رنج قیمتی حسن یوسف: از 20هزارتومان تا 100هزارتومان

بهترین گل برای عید نوروز

گل اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم هم یک گل مناسب برای عید نوروز است.که اسم عجیب آن باعث می شود تصور کنید.این گیاه را تا به حال ندیده اید.اما شاید همه ما یک بار هم که شده این گیاه را در خانه های خود نگهداری کرده باشیم.و با اسم آن آشنا نبوده ایم . این گیاه دارای برگ هایی همواره سبز و پهن و قاشقی مانند.با گل های سفید کوچک است.که داخل آن پرچم های متراکی وجود دارد. برای نگهداری از این گل در فصول گرم سال بهتر است.هفته ای دوبار آن را آبیاری نموده.و آن را در فضایی با دمای مناسب و نور متوسط غیر مستقیم قرار دهید.

رنج قیمتی اسپاتی فیلوم:از 80هزارتومان تا 350هزارتومان

گل مخصوص عید نوروز

یکی از با دوام ترین گل های مناسب عید نوروز، گل آگلونما که گیاهی آپارتمانی است، می باشد. برای نگهداری از این گل کافی تنها یک بار در هفته آن را آبیاری نمایید.زیرا آبیاری بیش از حد آن باعث زردی برگ ها و خراب شدن آن ها می شود.اما برای حفظ رطوبت و جلوگیری از خشک شدن نوک برگ ها می توانید.به برگ های آن مقداری آب اسپری کنید. محیط مناسب برای گل آگلونما محیطی با دمای اتاق.و در معرض نور غیر مستقیم خورشید می باشد.

رنج قیمتی گل آگلونما: از 180هزارتومان تا 650هزارتومان

گل مناسب برای نوروز

بامبو

بامبو هم یکی از پرطرفداران ترین گل های نوروز است.که تمامی سلیقه ها را پوشش می دهد. بیشتر افراد اعتقاد دارند بامبو خوش شانسی می آورد.و بعضی دیگر این اعتقاد را ندارند. به هر حال وجود یک گیاه زنده در خانه روحیه را شاداب می کند. برای نگهداری از بامبو باید آن را به دور از نور مستقیم خورشید.و در گلدانی با حدود 10 سانتی آب قرار داد.و احتیاجی نیست که آب آن را تا مدتی تعویض نمایید.

رنج قیمتی بامبو: شاخه ای 185هزارتومان به بالا

گل های مخصوص عید نوروز

گل کروتون

زیباترین گل برای عید نوروز می تواند کروتون که یک گیاه آپارتمانی است باشد. این گل دارای برگ های بیضی شکل زیبا و رنگارنگ با زمینه سبز و رگه های قرمز، صورتی، نارنجی و زرد می باشد.که شادابی خاصی به محیط می بخشد. برای نگهداری این گل بهتر است.آن را در محیطی روشن و با دمایی ثابت و به دور از تابش خورشید قرار داده.و هفته ای یک بار آن را آبیاری نموده و مقداری آب جوشیده شده.را بر روی برگ های آن اسپری نمایید.

رنج قیمتی گل کروتون: از 250هزارتومان تا 500هزارتومان

گل های مناسب عید نوروز

گل سنگ

خوش آب و رنگ ترین گل مخصوص عید نوروز، یک گیاه آپارتمانی به نام گل سنگ است.که دارای برگ های زیبا و خال دار با رگه های سفید و سبز است . برای نگهداری این گل زیبا باید آن را در محیطی روشن با نور غیر مستقیم قرار داد.زیرا نور کم می تواند باعث کمرنگ شدن برگ های این گیاه شود. برای آبیاری آن هم کافیست هنگامی که خاک آن خشک شد.این گیاه را آبیاری نمایید.

رنج قیمتی گل سنگ:از 80هزارتومان به بالا

عکس گل برای تبریک عید نوروز

گل شب بو

گل شب بو، خوش بو ترین گل برای عید نوروز است.که دارای رنگ های متنوع از جمله سفید، زرد، قرمز و بنفش می باشد. برای تهیه این گل می توانید نشا آن را در ماه اسفند تهیه کرده.و در اوایل بهار در داخل باغچه و یا گلدان بکارید. برای نگهداری از آن کافیست آن را در مکانی که نور خورشید به صورت مسقیم می تابد.قرار داده و به صورت متوسط آن را آبیاری نمایید.

رنج قیمتی گل شب بو: شاخه ای حدودا 20هزارتومان

گل لاله

همان طور که می دانید گل لاله پای ثابت هفت سین ایرانی است.که حتی به عنوان عکس گل برای تبریک عید نوروز و تزیین دکوراسیون استفاده می شود. برای تهیه و استفاده از گل لاله بر سر سفره هفت سین بهتر است.در اوایل زمستان پیاز آن را داخل باغچه یا گلدان کاشته تا گل آن تا عید نوروز بروید. عمر این گل زیبا یک الی دو ماه است.اما می توانید پیاز آن را بعد از ازبین رفتن ساقه نگهداری نموده.و در سال بعد استفاده نمایید. برای نگهداری از این گل آن را در معرض تابش نور خورشید قرار داده.و به طور متوسط آبیاری نمایید.

رنج قیمتی گل لاله: حدود 100هزارتومان

عکس گل عید نوروز

گل پامچال

این گل به نام گل نوروز مشهور است.که یک گیاه آپارتمانی زیبا در رنگ های متنوع است که می تواند.حس نشاط و بهاری را به محیط اطراف خود ببخشد. برای نگهداری از گل پامچال آن را در محیطی با دمای مطلوب و تقریبا خنک.و در معرض نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید .

رنج قیمتی گل پامچال: حدود 70هزارتومان

گل برای عید نوروز

گل سنبل

یکی از زیباترین گل ها حتی برای عکس گل برای عید نوروز، گل سنبل است.که یکی از سین های سفره هفت می باشد. این گل دارای رنگ های مختلفی از جمله بنفش، سفید، زرد و آبی است.که زیبایی خاصی به محیط می بخشد. برای تهیه این گل بهتر است.در اواخر پاییز، پیاز آن را در داخل خاک مناسب کاشته.تا در اواخر زمستان یا اوایل بهار گل بدهد.

رنج قیمتی گل سنبل: 80هزارتومان به بالا

گل مناسب برای نوروز

گل مینای چمنی

مناسب ترین گل برای عید نوروز به خصوص برای پشت پنجره گل مینای چمنی و ترکیب آن با بنفشه یا لاله می باشد.که دارای رنگ های متنوع مانند صورتی، بنفش، سفید و قرمز است. برای نگهداری از گل مینای چمنی بهتر است.آن را در خاک مناسب و اندازه کاشته و آن را در معرض آفتاب و سایه آفتاب قرار دهید.

رنج قیمتی گل مینای چمنی: 50هزارتومان به بالا

بهترین مکان برای تهیه ی گل های عید نوروز

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما مطرح شود.این است که بهتر است گیاهان معرفی شده برا عید نوروز را از کجا بخریم؟.در جواب به این سوال باید گفت یکی از بهترین گزینه ها در خرید گل برای عید نوروز فروشگاه های اینترنتی.علی الخصوص فروشگاه گلپینو می باشد. شما می توانید با خرید از گلپینو، تازه ترین و با کیفیت ترین گل و گیاهان مخصوص عید نوروز.را با مناسب ترین قیمت ها به راحتی خریداری کنید.

بهترین گل برای عید نوروز

جمع بندی

گل های بهاری حس و حال بهار و شادی را در محیط خانه زنده می کنند. شما می توانید با در نظر گرفتن ظرفیت های محیط خود.و بررسی عکس گل عید نوروز و مشخصات گل هایی که در این مقاله به شما معرفی کردیم.بهار را به محیط منزل خود آورده و سال جدید را با شور و نشاط آغاز نمایید. همچنین با کاشتن و نگهداری صحیح از آن ها.تا مدت ها از ظاهر و عطر آن ها لذت ببرید.

سوالات متداول

* بهترین گل برای عید نوروز چه گلی می باشد؟

گل های پامچال و لاله بهترین گل های بهاری هستند که برای حال و هوای عید نوروز بسیار مناسب می باشند.

* بهترین گل برای کادوی عید نوروز چیست؟

یکی از بهترین گزینه ها به عنوان کادوی عید نوروز دسته ای از گل شب بوی زیبا و خوش رایحه می باشد. البته شما می توانید یک گلدان بنفشه ی آفریقایی را به عنوان عیدی در نظر بگیرید.

* کدام گل نوروزی به مراقبت کمتری احتیاج دارد؟

حسن یوسف یکی از گیاهان مقاومی است که در شرایط مختلف از خود مقاومت بالایی نشان می دهد و می توان به جرات گفت یکی از کم مراقبت ترین گیاهان در بین گل های نوروزی به حساب می آید.